Azure Azure Backup

Azure Yedeklerinizi Backup Explorer ile Takip Edin

Avatar
Written by Emre Martin

Azure Backup Explorer; Tüm Azure abonelikleri üzerinde sahip olduğunuz Backup Jobs, Backup Policies, Backup Alerts ve Backup items gibi Recovery Service Vault ögeleri tek bir arayüzde toplayarak izleyebilmemizi sağlayan bir özelliktir. Backup Explorer şuan için Preview olup, ücretsiz olarak kullanabilmektedir.

Backup Explorer; Resource Graph ile entegre edilmiş Azure Monitor Workbook’lar kullanarak tek bir arayüzde tüm yedekleme ortamını gerçek zamanlı olarak izlenebilmesini mümkün kılar.

Her hangi bir Recovery Services Vault üzerinden Backup Explorer’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Backup Explorer içerisinde tüm yedekleme ögelerini, yedekleme görevlerini, yedekleme alarmlarını ve yedeklenmeyen sanal makinalarınızın özetini sahip olduğunuz Azure üyelikleri içerisindeki Backup Vault’lar için görüntüleyebilirsiniz.

Backup items ile yedeklenen sanal makinalarınızın yedekleme durumlarını; Koruma Durumu, Kaynak Durumu ve Sağlık Kontrolü Durumu gibi filtreler kullanarak takip edebilirsiniz.

Backup Jobs ile yedekleme görevlerinin (Backup Jobs) durumlarını; Tamamlandı, Başarısız Oldu, İptal Edildi ve Devam Ediyor gibi filtreler kullanarak takip edebilirsiniz.

Backup Alert ile yedekleme görevlerine ait alarmları, Alarm tipine ve önceliğine gibi filtreler kullanarak takip edebilirsiniz.

Backup Policies ile Backup Service Vault politikalarını Tutma Türü, Zamanlama Sıklığı ve Anlık Görüntü Tutma gibi filtreler kullanarak takip edebilirsiniz.

Backup Not Enabled ile Yedeklenmeyen sanal makinalarınızı takip edebilirsiniz.

Görüşmek üzere 🙂

 

Yazar Hakkında

Avatar

Emre Martin

Cloud Solutions Architect