Azure Network Azure Preview

Kobiler için Düşük Maliyetli Azure DDoS IP Protection (Preview)

Avatar
Written by Emre Martin

Microsoft, 12 Ekim 2022’de genel önizleme olarak yayınlanan Azure DDoS IP Protecion SKU’sunu duyurdu. Bu SKU ile küçük ve orta ölçekli işletmeler artık kendi gereksinimlerine göre özelleştirilmiş bir fiyatlandırma modeliyle DDoS korumasından yararlanabilecekler.

Bu yeni SKU ile DDOS korumasını bir sanal ağdaki tüm public IP’ler için etkinleştirmek yerine artık tek bir public IP için aylık $199 gibi bir ücretle DDOS koruması etkinleştirme esnekliğine sağlayacak.

Bu yeni SKU, Standard SKU’da olduğu gibi L3/L4 saldırılarını otomatik olarak algılama ve azaltma gibi temel özelliklerin yanında Azure Firewall, Sentinel ve Cloud for Defender ile entegre olabilecek Ancak Standard SKU’da olduğu gibi DDoS hızlı yanıt desteği, maliyet koruması ve WAF indirimi gibi özellikler bulunmamakta. Ayrıca Standard SKU DDOS Protection artık DDOS Network Protecion olarak isimlendirilecek.

DDOS Protecion IP Protecion SKU şuan için Genel önizlemede olduğundan sadece belirbli Azure Bölgeleri için Azure Preview Portal ile kullanılabilmekte. Ücretlendirme ise Şubat 2023 itirabı ile başlaycak.

DDoS IP Protecion şu anda (09.2022) aşağıdaki bölgelerde kullanılabilir:

Azure DDOS IP protection sadece Standard SKU public IP’ler için aktif edilebilmekte. DDOS IP protection yapılandırması için buradan yararlanabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

 

Yazar Hakkında

Avatar

Emre Martin

Cloud Solutions Architect